Pildiotsingu curiosity tulemus

Stephen Covey kirjutas raamatus “Väga efektiivse inimese 7 harjumust”, et üks kõige olulisematest põhimõtetest on kultiveerida endas eduks vajalikke isikuomadusi. Tema arvates on isikuomadused olulisemad kui oskused ning tehnilised nipid. Nõustun sellega, elukogemus on näidanud, et kui anda kahele erinevale inimesele sama väljaõpe – samad oskused ja tehniline oskusteave – siis üks inimene edestab teist tulemustes pika puuga. Kuidas nii?

Elu on maraton, mitte sprint. Näiteks on üks inimene endas arendanud eduks vajalikke isikuomadusi, nagu näiteks uudishimu ja õpib pidevalt juurde või õpib efektiivsemalt. Tulemuseks on see, et tema tulemused mitmekordistuvad, kuna uue õpitud ja töödeldud informatsiooni valguses saab teha targemaid valikuid, mis toovad paremaid tulemusi väiksema vaevaga.

Seega üks väga oluline isikuomadus on uudishimu. Pean ennast meeletult uudishimulikuks inimeseks. See on võimaldanud mul kiiresti õppida, kohati pean ennast käsnaks, kes imeb informatsiooni ümbruskonnast. Lisaks on uudishimu võimaldanud mul hoida avatud suhtumist, tänu sellele olen nõus proovima uusi lähenemisi ning kogema uusi avardavaid kogemusi ilma hirmuta. Võiksin seda nimekirja jätkata, kuid saate ehk nüüdseks aru, et õigesti kultiveeritud isikuomadused on vundament, efektiivse ja eduka inimese ABC. Uudishimu end lähemalt tundma õppida on viinud uudishimuni teisi inimesi tundma õppida ja neid võimalusel aidata.

Teine isikuomadus, mis võimaldab nii enda kui teiste eludes muudatusi esile tuua on puhas hoolivus. Hoolimine endast kui inimesest ja igast teisest inimesest. Kui oled ebaefektiivses seisundis, siis väheneb su hoolivustase nii endast kui ümbruskonnast. Sellepärast olen võtnud isikliku vastutuse hoida endas pidevalt suurepärast seisundit. Selles seisundis olen hooliv enda ja teiste inimeste vastu. Mõlemal juhul, nii uudishimu kui hoolivuse kultiveerimisel on mu eesmärk tõusnud minust suuremaks – teen seda nüüd peamiselt teiste teenimiseks – ja seetõttu on see muutunud lihtsamaks, kuna sellel on endast suurem tähendus.

Jätkan endiselt nende kahe isikuomaduse kultiveerimist ja samaaegselt innustan teid, head lugejad, vaatama korraks enda sisse, et mõelda, millised on teie isikuomadused, mis on toonud teile õnne, edu, rahulolu, või toovad lähitulevikus.

Uute kohtumisteni!

Risto

MEELDIS? JAGA POSTITUST...

About the author