Kui külm ja tuuline on Eestimaa suvi…

Üleskeeratud teksapükstes jalad külmas merevees. Pintsaku all kapuutsiga pusa ja t-särk, taamal loojuv päike. Sügisene tuul ja sall on kaelas, juulikuus. Eestimaa suvi on jahe. No ei ole soe.

Ja me kõik oleme sellest teadlikud. Ja ikka loodame ja ootame seda tõeliselt sooja suve, mida juhtub harva. Võibolla kümne või viieteist aasta tagant. Samamoodi on lood külma talvega, ka see tuleb harva. Ma kirjutan need read, et öelda – leppigem sellega!

Leppimine

Miks olla pahur asjades suhtes, mille muutmine ei ole meie võimuses?

Hommikul ärgates aknast välja vaadates tõdeda, et jälle on vaid 18 kraadi, on juba meie ootustest madalam ja negatiivse alatooniga päev ongi alanud. See peaks aga algama positiivselt, rahulikult ja mõne meeldiva tegevusega. Kui pole selleks hommikul aega, pead varem ärkama! Ja varem magama minema!

Tunnike lugemist või kirjutamist, muusika kuulamine ja kohvi nautimine, afirmatsioonid, mediteerimine, harjutused kodus või trenn – hommikusi tegevusi on mitmeid. Vali see, mis sulle kõige mõnusamana tundub. Ja mõtle, mida kõike just sellise ilmaga teha saaks! Tõesti, ujuma minna võibolla ei saa – aga randa minna ikka saab. Tuleb end vaid soojemalt riidesse panna.

Leppides olukorraga, on sul võimalik näha ka jahedavõitu suves mõnusaid tegemisi. Kas kunagi on ilma pärast midagi, mida väga teha tahtsid, tegemata jäänud? Pigem on jäänud tegemata vähese tahtmise pärast. Või vähemalt nii tundub minule…

***

Puud kahisevad, lehed langevad ja viimasedki rannalised põgenevad. Keerutav tuul lõõtsutab vägevalt ja ajab segi juuksed ning viskab liiva näkku. Ilus sinine taevas ja kenad valged rünkpilved on täielikult asendunud massiivsete tumehallide äikesepilvedega.

MEELDIS? JAGA POSTITUST...

About the author

Reijo Väljak on enesejuhtimise coach. Ta jagab oma aega HT Coachingu, coachinguklubi, Enesejuhtimise kursusele Noarootsi Gümnaasiumis ja Alustavat Õpetajat Toetava Kooli algatuse vahel. Varasemalt on ta lõpetanud Noored Kooli programmmi, TTÜ ärikorralduse ning töötanud ligi 10 aastat hotellinduse ja teeninduse valdkonnas nii Inglismaal, Usas kui ka Eestis.